Wellness

wellness
wellness

A turisztikai piacon napjainkban a túlkínálat a jellemző. Ezért folyamatosan erősödik a versengés, konkurenciaharc és a vendégek kegyeinek megnyerése. A turizmus húzóága az egészség turizmus, mely két részből áll: gyógy és wellness turizmus.

A gyógyturizmus természeti gyógytényezőre épül, mint például gyógyvíz, gyógyiszap, gyógybarlang stb. A fő hangsúly a gyógyászaton van. Magyarországon általában támogatás formájában veszik igénybe az adott szolgáltatásokat a gyógyulni vágyók, rehabilitációra szorulók és a krónikus betegek.

Ezzel szemben a wellness turizmus célja az egészségmegőrzés. Az emberek a szabadidejükben saját költségükön egészségügyi elemeket is tartalmazó komplex szolgáltatáscsomagot vesznek igénybe. Vonzó környezetben, főleg kényeztető jelleggel. A wellness turizmus igyekszik vendégei számára megteremteni a mentális, fizikai és érzelmi összhangot a teljes körű ellazulásra, testi és lelki feltöltődésre, az egészség megóvására.

Bár a versenyképesség fenntartása érdekében a legapróbb szálláshely, amely egy jacuzzinak és egy infra szaunának tud egy kis helyet szorítani, már korlátlan wellness használattal igyekszik szobáit kiadni. Természetesen örülünk minden plusz szolgáltatásnak, de azok, akik a wellness életmódot választják, tudják, hogy egy kis langyos vízben ázás kevés ehhez. Ugyanolyan fontos a rendszeres testmozgás, egészséges táplálkozás, relaxálás, stresszoldás és szépségápolás. Mentesség a káros szenvedélyektől, környezettudatosság.

Tehát a wellness kicsit összetettebb fogalom!

Próbálja a munka és pihenés közti összhangot felállítani. Évi 3-4 wellness hétvége beiktatásával párkapcsolatunk, családi kapcsolatunk is feltöltődik, megerősödik és megújult erővel fojtathatjuk a hétköznapok mókuskerekét.